stredisko enviromentálnej výchovy           

dropie

SEV SAŽP Dropie sa nachádza na Žitnom ostrove, v katastrálnom území obce Zemianska Olča. Je situované v centre CHVÚ Ostrovné Lúky. SEV Dropie už dlhodobo pôsobí v oblasti realizácie praktických vzdelávacích environmentálnych programov aj pre širokú verejnosť. Za pozornosť určite stojí nový náučný chodník, nová rozhľadňa, nový pocitový chodník a mnoho ďalšieho....
Facebook
SEV–Dropie                                                                     21km

Národná kultúrna pamiatka

LODNÝ MLYN 

Národná kultúrna pamiatka Lodný mlyn, Múzeum mlynárstva, Agroturistika, Ekologická výchova, Múzeum vodného mlynárstva na Slovensku, Objekty ľudovej architektúry, Farma...Obľúbená zastávka vodákov a cykloturistov. K mlynu vedie drevený most dlhý 86m, ktorý je najdlhším mostom s drevenou konštrukciou v Európe. 

Facebook:  Vodný mlyn Kolárovo                                                 11km
NÁuČnÝ Chodník
lesopark berek

Ako balzam na dušu na vás zapôsobí Lesopark Berek, ktorý ponúka možnosť rekreácie v tichom prírodnom prostredí v juhozápadnej časti mesta Nové Zámky. Je to ideálne miesto na oddych pre rodiny s deťmi, ako aj miestečko na romantickú prechádzku pre zaľúbené páry.Do lesoparku sa môžete dostať cez most, ale pozor, len peši alebo na bicykli, motorové vozidlá do lesoparku majú vstup zakázaný. Nachádza sa v ňom viacero chodníčkov, asfaltových aj lesných, a čo sa týka ovzdušia, je to najčistejšia časť mesta Nové Zámky. 
GPS: N47°58'32'' E18°8'14''            10 km